parallax background

Czapki do sauny

 

Czapki do sauny zyskują coraz większą popularność. Nakrycia głowy w saunie przede wszystkim mają za zadanie chronić ten ważny organ przed przegrzaniem, czyli spełniają funkcję odmienną niż tradycyjne czapki zimą. Głowa jest miejscem szczególnie narażonym na działanie wysokich temperatur - nie zabezpiecza jej tkanka tłuszczowa, a dodatkowo jest punktem ciała, który w saunie znajduje się najwyżej, czyli tam gdzie są najbardziej nagrzane powietrze. Przegrzanie głowy może doprowadzić do omdlenia, a nawet udaru, planując seans warto mieć to na uwadze i kierować się rozsądkiem oraz dbałością o zdrowie

Oprócz ochrony narządów głowy czapka zabezpiecza także włosy i cebulki przed działaniem wysokich temperatur, co znacznie obniża ryzyko ich łamliwości i nadmiernego wypadania. Oczywiście coraz większa popularność czapek do sauny sprzyja wprowadzaniu nowych wzorów i nakrycia mogą stawać się także modnym dodatkiem.

 
 

Czapki na saunę wykonywane są z naturalnych materiałów (filc z owczej wełny, bawełna, len, wełna owcza). Są one przyjazne dla skóry oraz całkowicie bezpieczne. Obecnie na rynku jest dość bogaty wybór modeli, wykonanych z różnej grubości materiałów. Możliwe jest także wykonywanie okryć głowy na zamówienie - ze specjalnym logiem czy napisem. Materiały wybierane do szycia czapek do sauny są doskonałymi izolatorami termicznymi. Są także odporne na rozciąganie oraz co jest niezbędne na działanie wysokich temperatur.

W czapkę saunową zaopatrzyć się można w niektórych obiektach saunowych oraz w specjalistycznych sklepach internetowych.

 

 
 
X