parallax background

XII Sauna WrocLove Festival

 

W ubiegły weekend 23-24.04.2022 miał miejsce XII Sauna WrocLove Festival podczas którego odbyło się łącznie ponad 100 seansów w 5 różnych saunach! W tym roku po raz pierwszy udało nam się wziąć w nim udział i sprawdzić czy osoby, które nam go polecały nie myliły się.

 
 

Sauna Wroclove Festiwal, to cyklicznie organizowana impreza w saunarium Aquaparku Wrocław. Spośród większości innych imprez saunowych wyróżnia ją fakt, że można tu spotkać i wziąć udział w seansach prowadzonych przez saunamistrzów z różnych zakątków Polski, o których być może nawet nie słyszeliście. Podczas festiwalu nie ma żadnej rywalizacji, kto przeprowadzi najlepszy seans, kto dostanie większą notę od sędziów. Po zakończonym seansie saunowicze mogą wyrazić swój zachwyt oklaskami, a także zbić piątkę z saunamistrzem. Przez całą imprezę towarzyszy nam atmosfera dobrej zabawy pomieszanej z czasem przeznaczonym na relaks i odpoczynek. Jest to idealne miejsce, by oderwać się od codziennych obowiązków.

 

 
 
 

Saunarium jest niezależną częścią całego kompleksu Aquaparku Wrocław. Po przejściu przez kasy wchodzimy do szatni koedukacyjnej, a z niej do osobnych szatni damskiej i męskiej. Tuż przy szatni ulokowane prysznice i toalety. Warto zaznaczyć, że w tej części znajduje się też sporo półek, na których możemy zostawić swoje rzeczy (ręczniki, wodę, itp.).

Wewnątrz znajduje się strefa wypoczynku w formie atrium z fontanną na środku, kilka saun suchych, łaźni, jacuzzi oraz basen ze słoną wodą morską. Po skorzystaniu z tych atrakcji można udać się do jednej z dwóch stref schładzania. W części gastronomicznej możemy napić się kawy, zjeść ciasto, a przez cały dzień serwowane są także dania (śniadaniowo-obiadowe) na ciepło.

Część zewnętrzna, to przede wszystkim olbrzymi ogród z pięknymi nasadzeniami. Do dyspozycji gości jest niezliczona ilość leżaków, które można sobie ulokować w dowolnym miejscu ogrodu łapiąc promienie słońca między seansami. Te odbywają się m.in. w trzech saunach zewnętrznych (Korsu, Kelo i Bali). Każda z nich ma swój specyficzny wystrój i charakter. W sąsiedztwie domków saunowych umieszczono także prysznice. Dużym zainteresowaniem cieszy się otwarty basen z podgrzewaną wodą wyposażony w leżanki z hydromasażem oraz dysze masujące. Można się dostać do niego bezpośrednio z ogrodu lub z budynku saunarium.

 

 
 
 

Podczas dwóch dni festiwalowych regularnie o każdej pełnej godzinie, od 10:00 do 22:00 włącznie prowadzone są seanse w pięciu saunach jednocześnie. Przy wejściu na obiekt goście otrzymują kolorowe opaski, które gwarantują im pierwszeństwo wejścia na dedykowany danej grupie kolorystycznej seans. Bilety na to wydarzenie dostępne były online i kosztowały 109 zł. Na obiekt mogły wejść także osoby, które nie wykupiły biletu festiwalowego. Na około 10 minut przed rozpoczęciem seansu przed każdą sauną ustawiały się trzy kolejki saunowiczów. W pierwszej z nich ustawiały się osoby z opaskami w kolorze właściwym dla danej grupy seansów, w drugiej saunowicze z innej grupy kolorystycznej, a w trzeciej osoby, które wykupiły normalny bilet wstępu do saunarium. Dzięki temu jeśli ktoś miał opaską czerwoną, a zależało mu na wejściu na seans dla grupy szarej, to mógł także z takiego skorzystać.

Niewątpliwym atutem rzucającym się w oczy była sprawna obsługa saunarium. Do każdej sauny były oddelegowane osoby, które pomagały saunamistrzom w przygotowaniu się do seansu, a także wpuszczały saunowiczów, pilnowały dyscypliny przed i w saunie. W przypadku pytań chętnie udzielali na nie odpowiedzi. Na pochwałę zasługuje także załoga serwisu porządkowego, gdyż cały obiekt zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz był na bieżąco sprzątany.

Zwykle w wydarzeniach polegających na rywalizacji biorą udział bardziej znani saunamistrzowie. W przypadku Sauna Wroclove Festiwalu jest inaczej, gdyż oprócz znanych nazwisk występują także osoby, które do tej pory nie brały udziału w żadnych imprezach saunowych. Dzięki takiej formule goście mogą poznać nowych saunamistrzów i wziąć udział w ich autorskich seansach. Podczas całego dnia można było skorzystać z ceremonii zarówno bardzo gorących, jak i relaksacyjnych. Było także sporo rytuałów baniowych oraz takich z elementami humoru. W skrócie, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

 

 
 
 

Z czystym sumieniem możemy polecić tę imprezę wszystkim tym, którym znudziły się konkursy saunowe polegające wymyślaniu coraz bardziej oryginalnych scenografii oraz rekwizytów do rozprowadzania powietrza po saunie. Zadowolone będą także osoby, które chcą poznać nowych saunamistrzów oraz zrelaksować się korzystając z szerokiej gamy atrakcji, które oferuje strefa saun Aquaparku Wrocław. W naszej ocenie oferta (relacja ceny do ilości i rodzaju atrakcji) jest bardzo dobra i zachęca do wzięcia udziału w takim wydarzeniu. Na terenie obiektu można spożywać własne jedzenie oraz napoje bezalkoholowe, co w innych obiektach tej wielkości i klasy jest niedozwolone. Osoby wybierające się do Aquaparku samochodem mogą zostawić swój samochód na parkingu, a po okazaniu biletu parkingowego w kasie, opłata za niego wynosi wyłącznie 1 zł niezależnie od czasu postoju.

Przestawiliśmy już nasze zdanie na temat obiektu oraz samej imprezy i nasza ocena jest jednoznacznie pozytywna. Niemniej jednak dość mocno zdziwił nas fakt, że do basenu zewnętrznego można wchodzić w strojach kąpielowych. Biorąc pod uwagę, że na terenie saunarium przestrzegane są zasady poprawnego saunowania, dostępne są koedukacyjne szatnie, prysznice i baseny, to w tym jednym można pływać w strojach. Nie jest to jednak coś, co mogłoby zaważyć na ogólnej ocenie. Osoby korzystające z tego basenu w strojach można było policzyć na palcach jednej ręki podczas całego dnia.

 
 

Wszystkie zdjęcia użyte w tym artykule zostały zapożyczone z oficjalnej strony Aquaparku Wrocław. Szczegóły dotyczące oferty saunarium można znaleźć na ich stronie internetowej https://aquapark.wroc.pl/pl/saunarium