parallax background

Suntago – oferta saunowa

 

W tym tygodniu nastąpiło otwarcie największego parku wodnego w Polsce i w Europie - Suntago Park of Poland. Wodny Świat powstał we Wręczy pomiędzy Łodzią a Warszawą. Wyróżnia go ponad 70 000 mkw powierzchni czy 700 prawdziwych palm.

Atrakcje

W Suntago znajdują się 3 strefy: Jumango, czyli strefa przeznaczona głównie dla dzieci, w której znajduję się między innymi 32 zjeżdżalnie, wodne place zabaw, basen ze sztucznie generowaną falą czy bar z przekąskami; Relax, gdzie do dyspozycji gości są baseny termalne, solankowe i siarkowe oraz spa; Saunarium, z ofertą ponad 10 saun z całego świata. W tym artykule postaramy się przybliżyć tą ostatnią.

 

 
 
 

Sauny

Sauny w Suntago zajmują powierzchnie 2500 mkw. Mamy do wyboru ponad 10 saun oraz atrakcje takie jak grota solna, Mont Blanc jako grota śnieżna, łaźnia turecka oraz orzeźwiający prysznic w kształcie kwiatu.

 

 
 
 

Wioska Egipska

W skład Wioski Egipskiej wchodzi 5 saun: 2 fińskie, 2 sauny bio i sauna infrared. W saunach fińskich panuje wyższa temperatura, a sauny bio charakteryzuje wyższa wilgotność i niższa temperatura. Sauny noszą tematyczne nazwy: Sauna Sahara, Sauna Ramzesa, Kamienna Krypta, Sauna Cheopsa, Sauna Sfinksa.

 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 

Atrakcje strefy saun

 

 
 

 
 

 
 

 
 
 

Dodatkowe informacje

Aby skorzystać ze Strefy Saun, należy zakupić bilet do wszystkich 3 stref, aktualnie nie ma możliwości wejścia tylko do tej strefy. W obiekcie nie jest też honorowana karta MultiSport. Dokładny cennik biletów znajduje się na stronie Suntago Park of Poland.

Warto zaznaczyć, że w całe saunarium jest strefą beztekstylną i przebywać w tej strefie mogą osoby które ukończyły 16 lat. Dla zainteresowanych: seanse saunowe w Suntago prowadzą między innymi saunamistrzowie Ola i Sebastian, którzy dzielą się wieloma szczegółami z ich pracy na ich stronie na Facebook'u.

 
X