parallax background

Tatuaże w saunie

 

C zy można korzystać z sauny po zrobieniu tatuażu? Jaki wpływ ma sauna na kondycję tatuażu? W tym artykule chcielibyśmy rozwiać pewne wątpliwości.

Tuż po zabiegu

Warto pamiętać, że świeży tatuaż to otwarta rana, która musi się zagoić. Z tego względu, przed całkowitym zagojeniem się tatuażu warto powstrzymać się od sauny, basenu, intensywnej aktywności fizycznej, tłocznymi imprezami. Są to miejsca w których rana narażona jest na kontakt z bakteriami i drobnoustrojami, mogącymi wywołać infekcje.

Dlaczego sauna źle wpływa na świeży tatuaż?

Sauna, tak jak gorąca woda, zmiękcza skórę i rozszerza pory. Woda i pot znajdujący się na skórze mogą poprzez ranę wniknąć głębiej i rozcieńczyć tusz. Nie zawsze oznacza to, że tatuaż ulegnie rozlaniu, jednak może to powodować jego blaknięcie, w efekcie czego tatuaż będzie trzeba poprawić. Trzeba też pamiętać, że publiczna sauna, nawet dobrze utrzymana, jest siedliskiem bakterii ze względu na panującą w niej wilgoć. Na samym końcu warto zaznaczyć, że po zrobieniu nowego tatuażu organizm jest osłabiony poprzez długotrwały ból, dlatego też potrzebuje kilku dni na zebranie nowych sił. Wizyta w saunie może jeszcze dodatkowo nas osłabić, zwłaszcza jeśli nie korzystamy z niej regularnie.

 
 
 
 

Kiedy można iść do sauny po zrobieniu tatuażu?

Wizyta w saunie po zrobieniu tatuażu będzie dla nas całkowicie bezpieczna, gdy skóra będzie już w pełni zagojona. Taką pewność będziemy mieli po około 3 tygodniach po zabiegu, gdy przejdziemy przez wszystkie etapy gojenia się tatuażu W razie jakichkolwiek pytań zawsze możemy zapytać naszego tatuatora o rady jak postępować z nowym tatuażem.

 
X